wtorek, 14 marca 2017

Nowa rodzina nieulotnych pamięci EERAM z nieograniczonymi cyklami zapisu firmy MicrochipFirma Microchip zaprezentowała nowe pamięci EERAM z interfejsem I2C , będącą nieulotną pamięcią SRAM, która jest idealna do zastosowań, które wymagają ciągłego lub natychmiastowego zapisu, aktualizacji lub monitorowania danych w systemach pomiarowych,
motoryzacyjnych oraz przemysłowych. EERAM jest samodzielną pamięcią SRAM z backupem w postaci pamięci EEPROM w jednym chipie, która pomaga automatycznie zachować zawartość pamięci SRAM, gdy zasilanie systemu jest utracone. EERAM oferuje natychmiastowy i nieograniczony zapis tablicy bez opóźnień. Rodzina pamięci EERAM dostępna jest modelach z 4 i 16 KB pojemności i jest dostępna w standardowych 8-pinowych obudowach SOIC, TSSOP oraz PDIP. Pamięci EERAM dostępne są w opcjach napięcia 3,0V oraz 5,0V, mogąc pracować w szerokim zakresie temperatur przemysłowych i motoryzacyjnych (-40°C do 85°C i -40°C do 125°C).

Składając się z dwóch znanych i sprawdzonych technologii pamięci EEPROM i SRAM w jednym chipie, EERAM oferuje solidne i niezawodne rozwiązanie przechowywania danych, które jest również najtańszym nieulotnym rozwiązaniem pamięci SRAM znajdującym się obecnie na rynku. Pamięć EERAM nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania do bezpiecznego przechowywania danych w czasie zdarzenia utraty zasilania. Zamiast niego, wymagany jest jedynie mały, zewnętrzny kondensator dla zapewnienia energii potrzebnej do przepisania zawartości SRAM do pamięci EEPROM, gdy zasilanie systemu jest utracone.

Wraz z opublikowaniem nowych pamięci firma Microchip zaprezentowała zestaw ewaluacyjny EERAM I2C PICtail Kit (#AC500100), składający się z dwóch płytek zawierających układ 47C04 (4 Kbit, 5V I2C EERAM) oraz 47L16 (16 Kbit, 3.3V I2C EERAM), na uniwersalnej karcie rozszerzeń kompatybilnej m.in. z zestawami Explorer 8 Development Board oraz najnowszym Explorer 16/32 Development Board firmy Microchip oraz wieloma innymi.
Zestaw ewaluacyjny EERAM I2C PICtail Kit (#AC500100) dostępny będzie już w styczniu 2017r.
Pozdrawiam
picmajster.blog@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz