sobota, 7 września 2019

ATSAML10/11 - nowa wersja (ver 3.3) płytki developerskiej

Nowa wersja płytki dla ATSAML10 jest już dostępna. Przyczynkiem aktualizacji była praca nad biblioteką dla modułu radiowego SI4463. W boju wyszło mi, że  przydałoby się więcej dostępnych GPIO dla gniazda pod moduł RF. Przy okazji wykryłem błąd związany z przełącznikami SW1 i SW2. Do płytki dodałem dwie  diody LED , domyślnie do wykorzystania jako sygnalizacja dla modułu radiowego , tryb TX i RX. Nowa płytka jest dostępna na GitHub . Płytka sprawdza się w boju jest ładna , seksowna i funkcjonalna. Szczególne pięknie prezentuje się z obsadzonym wyświetlaczem i modułem radiowym RF a wszystko to spasowane kolorystycznie , można oprawić w ramki wieszać na ścianie , podziwiać i cieszyć się widokiem :)


Dla przypomnienia , na pokładzie mamy ATSAM10E16A w obudowie 32-pin ,oparty na rdzeniu Cortex M23. MCU ten ma rekordowo niski pobór prądu m.in w trybie run mode mamy 25uA / MHz. 
ATSAM-y programuję w darmowym dla użytku niekomercyjnego, środowisku SEGGER-a i używam najtańszego J-LINKA - EduMini. Wszystko hula z prędkością światła i bez zająknięcia. SEGGER potrafi zrobić naprawdę dobre i szybkie narzędzia.

ATSAMY są bardzo ciekawymi MCU, moim zdaniem znacznie ciekawszymi niż np. STM32. Szczególnie udana jest w/g mnie seria ATSAML choć na rynku bardziej popularna jest seria ATSAMD, którą znajdziemy m.in w oryginalnych nowych wyrobach  ARDUINO. Warto poznać ATSAM-y i spędzić z nimi trochę czasu. Nie są tak proste jak np.PIC32 ale jak to się mówi nie święci garnki lepią. Są świetnym wyzwaniem dla ludzi lubiących wyzwania :)

Plik Gerbera przekazujemy do firmy płytkarskiej, wybieramy kolor czerwony i czekamy nd dostawę świeżo wypieczonych płytek. Wszystkie swoje płytki projektuję przy pomocy aplikacji webowej EasyEDA.
Zapraszam do korzystania z płytki i na przygodę z ATSAM'ami.....
 


Pozdrawiam
picmajster.blog@gmail.com


Linki:

Projekt płytki ATSAML10 na GitHub
ATSAML10E16A - strona producenta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz