Kolejna moja wariacja połączenia NUCLEO 64 z ekosystemem mikroBUS firmy Mikroelektronika. Wersja ta niweluje problem dostępności do złącz NUCLEO 64 w przypadku wpięcia do płytki nakładki/rozszerzenia. Wersja "Kubusiowa" prawdopodobnie posłuży mi do artykułów w formie "oślej łączki" dla STM32 i programowania opartego na rejestrach a na pewno posłuży mi do jakiejś zabawy celem rozruszania neuronów w łepetynie. Projekcik wysłany do "płytkarni" czekam .
Płytki zrobiłem w dwóch wersjach : slim i fat. Poniżej przedstawiam efekt końcowy mojej radosnej twórczości :
Do projektu płytki dodałem zasilanie z kabla USB-C i wpinanej w złącze przetwornicy 1A.
Zwiększam w ten sposób możliwości mojej płytki w zakresie obciążenia. Co ma znaczenie w przypadku zastosowania modułów o większym zapotrzebowaniu na prąd. Płytka Nucleo jest ograniczona typowo do 0.5 A .
Zwiększam w ten sposób możliwości mojej płytki w zakresie obciążenia. Co ma znaczenie w przypadku zastosowania modułów o większym zapotrzebowaniu na prąd. Płytka Nucleo jest ograniczona typowo do 0.5 A .
Nareszcie coś dzieje na blogu :)
OdpowiedzUsuńżyje =]
OdpowiedzUsuńŚwietna robota! 👌 Bardzo się cieszę, że ktoś w końcu opracował rozszerzenie mikroBUS pod Nucleo-64 – to naprawdę spore ułatwienie dla szybkiego prototypowania z Clickami. Sam często korzystam z Nucleo-F446RE i do tej pory trzeba było kombinować z przejściówkami lub ręcznym okablowaniem. Taka płytka to nie tylko oszczędność czasu, ale też większy porządek na biurku 😉
OdpowiedzUsuńMam pytanie: czy planujesz wersję z podwójnym gniazdem mikroBUS albo może wariant z dodatkową stabilizacją 3.3V/5V? Niektóre moduły są trochę prądożerne i byłoby super mieć takie wsparcie bez zewnętrznego zasilania.
Jeszcze raz dzięki za udostępnienie projektu i liczę, że pojawi się więcej takich narzędzi dla społeczności STM32! 💡
Zewnętrzne źródło energi do układu Nucleo + platforma to dobry pomysł. Nie wykluczone, że jak zapnę moduł ethernetowy W5500 i moduł radiowy Lora to Nucleo nie wydoli z zasilaniem. Konwerter napięcia dwukierunkowy też by można było zaaplikować ale to by się zrobił kombajn. Nucleo na pinie E5V ma możliwość zewnętrznego zasilania. Pochylę głowę nad tym zagadnieniem i płytka platforma z dodatkowym zasilaniem raczej powstanie. Dziękuję Panie CeramikaOutlet za pomysł.
OdpowiedzUsuń